Leave Your Message

Производ

Препорака за жежок производ на CSSY

SSY-GDE2.0-300L/500L Двостепен систем за обратна осмоза EDI ултра чиста водаSSY-GDE2.0-300L/500L Двостепен систем за обратна осмоза EDI ултра чиста вода
02

SSY-GDE2.0-300L/500L Двостепен систем за обратна осмоза EDI ултра чиста вода

2024-07-08

Тестирајте и анализирајте двостепен систем за ултра чиста вода EDI со обратна осмоза

SSY-GDE е комплетен сет на систем за третман на ултра чиста вода дизајниран и произведен од нашата компанија со помош на обратна осмоза и EDI (или систем за длабоко отстранување на сол од мешан кревет) и друга најнова технологија за производство на вода според барањата за вода на болничката лабораторија, биохемиската соба , лабораторија и други одделенија. Системот прифаќа автоматска контрола на PLC или контрола на релето, едноставна работа, удобен и сигурен, стабилен квалитет на водата, континуирана подготовка на ултра чиста вода, може да постигне централизирано снабдување, за да ги задоволи потребите на повеќе точки за вода. Квалитетот на произведената вода ги задоволува стандардите за вода на кинеската национална лабораторија.

Гледај Повеќе
0102030405060708091011121314151617
компанија121

За

За нас

Sichuan Shuisiyuan Environmental Technology Co., Ltd. е основана во 2010 година, историја на брендот CSSY 13 години, CSSY е фокус на истражување на медицински, лабораториски, биофармацевтски систем за третман на вода на високотехнолошки производствени претпријатија, за да им обезбеди на клиентите професионална чиста вода /Ултра чиста вода/Прочистена вода/Вода за инјектирање/Лабораториска опрема за третман на отпадни води, како и разновидни решенија за третман на вода за да се задоволат различните потреби за вода на клиентите. Системите за третман на вода CSSY имаат CE, ISO сертификат.

Седиштето на компанијата се наоѓа во Ченгду, провинцијата Сечуан, Кина. CSSY има 18 канцеларии во земјата. Вкупната градежна површина на компанијата од повеќе од 4000 квадратни метри, CSSY вработени во претпријатието 130 луѓе, кумулативна инсталација на систем за третман на вода случаи повеќе од 17.000, производите се извезуваат во Азија, Европа, Јужна Америка, Африка и така натаму.
Гледај Повеќе

партнери

Партнери за соработка

Претпријатие со висока технологија што интегрира опрема за третман на вода, еколошка и заштита на животната средина и технички услуги

СЛУЧАЈ

CSSY Industry RO Случај за третман на вода

Прочитај повеќе

Вести

Вести од системот за третман на вода CSSY